Sveiko ėjimo/bėgimo mokykla

Kviečiame prisijungti prie bėgimo - aktyvaus laisvalaikio mėgėjų klube 4active.

Treniruotes vyksta kiekvieną savaitę, bet kokiu oru.
Pradedame visada nuo apšilimo mūsų treniruočių salėje Lengvosios atletikos manieže Žemaitės g. 6 ir baigiame tame pačiame centre. Jeigu labai blogas oras - treniruotė pravedama 4active treniruočių salėje ir manieže.
Registruokitės jau dabar:


Norite gauti naujienas? Įveskite savo e-paštą ir jas gausite pirmieji:​


Informacijos niekada nebus per daug


Pradedančiąjam


Brooks new technology

Mėgsti gerą kompaniją ir gryną orą?

Nori bėgioti, kad neskaudėtų kojos?

Nori gerų bėgimo draugų ir aplinkos?

Nori asmeninės trenerio priežiūros ir konsultacijų?


Tada tavo draugai renkasi naujame aktyvaus laisvalaikio – teisingo bėgimo klube 4ACTIVE

​Tai ne profesionalų klubas, o mėgėjų sveikai sportuoti klubas. Kviečiame ir pradedančiuosius nuo nulio ir norinčius išmokti teisingai - sveikai bėgioti! Tikslas - sveikata!


Tai treniruotės Vingio parke ir sporto klube, patyrę bėgimo treneriai ir kineziterapeutai, kurie prižiūri Jūsų judėjimo techniką, suteikia patarimų kiekvieną treniruotę, klubo treneriai pastoviai tikrina Jūsų bėgimo techniką ir pataria, kaip ją gerinti!

​Klubas – tai draugai, kurie kartu bėga savo malonumui ir bendrauja su žinomais žmonėmis, kurie dalinasi savo patirtimi ir gyvenimo istorijomis. Po kiekvienos treniruotės diskusijos apie sveiką gyvenseną ir bendrus pomėgius.

Sveiko bėgimo mokykla

Mokyklos tikslas: išmokyti bėgti lengvai ir sveikai, suformuoti teisingo bėgimo įgūdžius, techniką .

Visos klubo treniruotės su treneriu 4active salėje ir / arba lauke, min 10 treniruočių po 80 min per mėnesį.

Apšilimas, tempimo pratimai, pratimai lauke, mini varžybos, kvėpavimo, ėjimo/bėgimo, atsipalaidavimo technikos mokinimas ir kartojimas.
Rezultatų fiksavimas ir sekimas viso treniruočių proceso metu.

Po treniruočių – diskusijos apie teisingas sportavimo technikas, psichologiją ir sveiką mitybą.

Pirma treniruotė nemokama! 
Sveiko bėgimo mokyklos įkainiai ir tvarkaraštis​

 Protinė bėgimo nauda

Bėgimas yra puikus būdas likti sveikam, tobulėti fiziškai ir ne tik. Jis taip veikia jūsų proto sveikatą, ir padeda palaikyti Jūsų gyvenimą pusiausvyroje. Maratonininkų treneris ir knygos autorius Don Garbereven teigia, kad psichologinė bėgimo nauda nusveria fizinę. Bet kuo gi bėgimas toks geras protui? Pateikiame dešimt pavyzdžių, kuo bėgimas gali padėti jūsų protinei sveikatai. Ir jūs šiandien turėsite daugiau priežasčių išeiti į lauką.

Bėgimas padeda sumažinti stresą – pirmiausia, bėgimas padeda Jums atsitraukti nuo to, kas sukėlė stresą, ir pailsėti nuo kasdienės rutinos. Dar daugiau – bėgimas didina serotonino, kuris pakelia nuotaiką, kiekį kraujyje. Jei nusprendžiate bėgioti gamtoje, tai dar geriau, nes natūrali aplinka taip pat pasižymi stresą mažinančiu poveikiu.

Bėgimas leidžia pajusti laisvę – jei jaučiatės gyvenantis pagal griežtą darbotvarkę ar aplinkiniai Jums kelia nereikalingą spaudimą, geriausias būdas pajausti, kad Jūs viską valdote pats, yra išeit pabėgioti. Tik Jūs pats pasirenkate, kur Jums bėgt ar kaip greit. Mėgaukitės vėju plaukuose, kai vėl tampate savo bosu!

Bėgimas padaro Jus laimingesnius – tyrėjai išsiaiškino, kad žmonės, kurie regurialiai užsiima treniruotėmis, yra laimingesni už tuos, kurie to nedaro. Dar daugiau – tikriausiai girdėjote, kad aukštas laimės lygis, atsipalaidavimas ir pasitikėjimas savimi dažniausiai patiriamas po ilgesnių bėgimų.

Bėgimas suteikia Jums energijos – kai jaučiate energijos trūkumą, dažniausiai tai ne fizinis, bet protinis nuovargis. Kasdieninis bėgiojimas padeda sumažinti protinį nuovargį iki minimumo ir valdyti savo energiją, kad užtektų jos visai dienai!

Bėgimas gerina Jūsų susikaupimą – jei norite produktyviai dirbti darbo ar studijų srityje arba pilnai atsiduoti šeimai arba draugamas, tai bėgojimas gali padėti pilnai save realizuoti. Pirmiausia, tai padidina kraujo tekėjimą smegenims, o antra, tai padidina įkvėpiamo deguonies kiekį. Šie du procesai padeda jums labiau susikaupti ir būti budresniems.

Bėgimas gali Jus suartinti su draugais – bėgiojimas kartu yra puikus būdas preleisti daufgiau laiko su draugais, nes bendri tikslai suartina žmones. Jei pastaruoju metu neturite daug laiko draugams, trenuiruotės ir susitikimo sutapatinimas geriausias būdas atlikti visus dienos darbus. Taip pat, prisijungiant prie bėgiojimo draugo ar grupės, padeda susirasti naujų pažįstamų.

Bėgimas padeda kovoti su depresija ir pykčiu – bėgant, smegenys išskiria neuropernašos hormonus kaip serotoninas ir dopaminas, kurie susiję su protine sveikata. Depresijos ir pykčio atsiradimas siejamas su šių komponentų trūkumu, todėl bėgimas gali būti natūraliu vaistu nuo šių sutrikimų.

Bėgimas stiprina pasitikėjimą – stengimasis pasiekti daugiau ir bendras stiprėjimas, tai dalykai, kurie skatina labiau pasitikėti savimi. Gebėjimas nubėgti pirmuosiuos 5 kilometrus (ar maratoną!), neatsilikti nuo savo treniruočių grafiko, geresnė ir geresnė išvaizda kas mėnesį rodo, koks nuostabus žmogus esate. Jei pradedate savo rytą bėgimu, tai jau kažko pasiekėte šią dieną ir galite jausti, kad galite padaryti bet ką.

Bėgimas padeda palaikyti jaunatviškas mintis – jei norite aštraus mąstymo ir būdami vyresni, bėgiojimas puikiai tam tinka. Reguliarūs pratimai padeda pagerinti (ir palaikyti) mokymosi galimybes ir atmintį, ir išvengti neuronų degradacijos. Dar daugiau, kadangi tai padeda išvengti širdies ir kraujagyslių sistemos ligų ir diabeto, todėl netiesiogiai saugo nuo smegenų disfunkcijos ir neuronų degradacijos, kurios dažnai pasireiškia dėl šių sutrikimų.

Bėgimas padeda kovoti su priklausomybėmis – nesvarbu kokia priklausomybė, bėgimas gali būti priklausomybės pakaitalas, padėsiantis išlaisvinti save, būtent todėl daktarai pataria fizinę veiklą gydantis nuo priklausomybės. Pavyzdžiui, jei tikrai dažnai rūkote cigaretes, išėjimas pabėgioti tikrai gali Jums padėti pakeisti požiūrį, nes po bėgiojimo grįšite labiau atsipalaidavę, jausdami bėgiko pakylėjimą ir atsinaujinusį sąmonės aštrumą, kurie padės būti sveikesniems.

Proper running...

Sveikas bėgimas ir ėjimas visų pirma yra nežalojantis sveikatos. Daugiau informacijos ruošiame ir papildysime artimaiusiu laiku, kai pradėsime vesti bėgimo mokyklės pamokas.

Teisingas kvėpavimas gerina bėgimo efektyvumą

Matyt nėra bėgikui labiau pažįstamo jausmo, kaip oro trūkumas. Padidinkite bėgimo intensyvumą ar atstumą ir anksčiau ar vėliau pajusite, kad pritrūksta oro. Žinoma, jūsų kojos pavargsta, išsenka energija, bet jūs tęsiate, kad kitą kartą būtumėte stipresni. Tačiau dauguma šiuolaikinių bėgikų pamiršta, kad plaučius taip pat galima treniruoti. Tada kvėpavimas padeda padidinti bėgimo efektyvumą ir, užuot stabdęs, leidžia bėgti ilgiau.

Brunėjaus universiteto (Anglija) sporto medicinos ir žmogaus galios centro mokslininkai išsiaiškino maratonininkų kvėpavimo ir kojos raumenų nuovargio fanomeną. Jų atradimas rodo kvėpavimo raumenų svarbą – bėgikai su silpnesniais kvėpavimo raumenimis daugiau kentės kojų skausmus, kai turintieji stipresnius kvėpavimo raumenis gerins savo bėgimą. Bėgimo treneris iš Niujorko Mindy Solkin paaiškina: „Veikia paprastas principas: teisingo kvėpavimo metu raumenys geriau aprūpinami deguonimi, todėl raumenys yra ištvermingesni.“

Kaip galima mokytis teisingo kvėpavimo, norint pagerinti bėgimo efektuvumą? Skaitykite toliau apie kvėpavimo strategiją, kuri leis efektyviai pagerinti bėgimui skirtas pastangas.

Mokykitės giliai kvėpuoti.

Yra du kvėpavimo būdai, kurie naudojami visada. Pirmasis iš jų yra krūtininis kvėpavimas, kuriuo kvėpuoja dauguma, įskaitant ir pastovių bėgikų daugumą. Kai kvėpuojama krūtine, jaučiamas krūtinės kėlimasis ir nusileidimas kiekvieno įkėpimo metu. Tai nėra pats efektyviausias kvėpavimo būdas. Tokio kvėpavimo metu pastebimas ir pečių lanko kilimas bei nusileidimas, kartu įtempiamas ir kaklas. Energija tokiems judesiams gali būti sutaupyta pasirinkus kitą kvėpavimo būdą.

Tikriausiai girdėjote, kad dainininkai kvėpuoja daugia naudodami diafragmą, kad išgautų kuo stipresnį balsą – pasirodo dainavimas nelabai jau skiriasi nuo bėgimo! Antrasis kvėpavimo būdas yra pilvinis, kurio metu ypatingai dirba diafragma, todėl plaučiai gali išsiplėsti iki didžiausios savo talpos. Paprasta - kuo didesnė plaučių talpa, to daugiau deguonies įkvėpiama kiekvienu įkvėpimu. Dar daugiau, kai diafragma stiprėja, jai reikia daugiau laiko, kad pavargtų, todėl ilgiau galima bėgti nepritrūkstant oro. Tarpšonkauliniai raumenys, dirbantys krūtininio kvėpavimo metu, yra mažesni nei diafragma, todėl natūralu, kad jie pavargsta greičiau. Todėl svarbiausia susikoncentruoti ir kvėpuoti diafragma, taip ją stiprinant. Žemiau pateikiami keli žingsniai, padėsiantys tai padaryti.

Išmokite pilvinio kvėpavimo – kad įsitikintumėte, kad kvėpuojate giliai, padėkite savo ranką ant pilvo. Dabar įkvėpimo metu jūsų pilvas turėtų išsipūsti kaip balionas. Tuo pačiu metu atkreipkite dėmesį į krūtinę – ji turėtų likti vietoje, tada užtikrinamas kvėpavimas minimaliai naudojant krūtinę. Įkvėpkite taip kelis kartus ir pažiūrėkite kaip jaučiatės. Galima kvėpuoti ir per nosį ir per pravertą burną, taip padidinant į plaučius vieno įkvėpimo metu patenkančio oro tūrį. Taip pat kvėpavimas atpalaiduotu veidu praverta burna palengvina kvėpavimą.

Naudokite gilų kvėpavimą kasdienėje buityje. Dažniausiai kvėpavimo būdas pasireiškia, kai žmogus bėga ir tada nėra labai kontruoliuojamas. Jeigu norite pilvinį kvėpavimą paversti tokiu pat natūraliu kaip krūtininis kvėpavimas, tai neužtenka jo mokytis tiktai bėgiojant. Bandykite kvėpuoti per pilvą kasdieninėse veiklose, kol toks kvėpavimas taps natūraliu ir automatišku.

Sekite savo kvėpavimą ir bėgdami. Jei norite išmokti lengviau kvėpuoti, tai turite sąmoningai sekti savo kvėpavima visos treniruotės metu. Lėtų bėgimų metu yra lengviau keisti kvėpavimo būdą, nes didėjant treniruotės intensyvumui yra didesnė tikimybė, kad grįšite prie senų kvėpavimo įpročių. Todėl nepaprastai svarbu sekti savo pilvinį kvėpavimą, kai bėgimo treniruotė darosi vis sunkesnė, nes tai svarbi Jūsų kaip bėgiko dalis.

Atlikite kvėpavimo pratimus įprastoje veikloje. Norint sustiprinti kvėpavimo raumenis, patartina įtraukti kvėpavimo pratimus į savo treniruotę. Nemažai profesionalių bėgikų, vedami šios minties, pradėjo pilateso treniruotes, nes jų metu būtinas gilus kvėpavimas.

Išbandykite kvėpavimą periodais – jei šito dar nedarotė, užsirašykite savo kvėpavimo periodus. Kiek žingsnių žengiate, kol įkvėpiate? Ar kol iškvėpiate? Kvėpuojant ritmingai, lengviau sekti kvėpavimo būdą, ir taip stiprinti diafragmą. Pabandykite 3:3 periodą (įkvėpiate per tris žingsnius, tada iškvpėpiate per tris žingsnius), tada pritaikykite jį savo treniruotės intensyvumui ir reljefui.

Santrauka:

Jei dar nepraktikavote gilaus kvėpavimo bėgiodami, kodėl gi nepabandyti kitą kartą, kai apsiausite savo bėgimo batelius? Juk nieko neprarasite – šis patobulinimas paprastas ir pigus! Galbūt jūs jau mokotės gilaus kvėpavimo per bėgimo treniruotes? Ar jaučiate, kad tai yra naudinga didinant bėgimo efektyvumą? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose!

Natural running

4active - didžiausias bėgimo / aktyvaus laisvalaikio prekių pasirinkimas

Registruokis savo judesio tyrimui

Sužinok kaip juda tavo kūnas, kaip teisingai parinkti avalynę kasdienai ar sprotavimui, kokius raumenis reikia stiprinti, kokius tempti, kokia tavo pėdos forma, koks vidpadis pagelbės sumažinti skausmus kojose ir daug daugiau apie kūno judėjimo ypatumus...
Užsiregistruok tyrimui internetu arba telefonu +370 698 24263

Registracija internetu

Prisijunkite prie bėgimo mokyklos / klubo!

Mokykloje bėgimo ėjimo treniruotes veda

Ričardas Rekst
gim. 1987-10-10 Vilniuje

Treneris: Lengvoji atletika - sportinis ėjimas, bėgimas.


Dalyvavęs Europos U23 čempionate, Europos taurėse,  Pasaulio taurėse, Pasaulio studentų universiadose.
Daukartinis jaunimo ir saugusiųjų Lietuvos bei Baltijos šalių čempionas ir prizininkas.
Lietuvos nacionalinės rinktynės narys bei kandidatas į Rio de Janeiro 2016 olimpines žaidynes.

Bėgimo mokykla

Ši programa puikiai jums tiks, jei jūs :

Esate mėgėjas ėjikas ir norite persiorientuoti bėgimui

Esate pradedantysis bėgikas ir norite išmokti bėgimo pradmenų

Norite sužinoti, kaip naudotis intervalinėmis treniruotėmis, kad padidintumėte savo bėgimo galimybes

Norite emocinio ir techninio palaikymo ir grupinio darbo linksmoje, draugiškoje ir lygiavertėje aplinkoje.

Norite padidinti bendrą kūno energiją

Norite numesti svorio ir įgauti norimas formas

Esate pavargęs nuo žiūrėjimo į viską iš šono

Norite pakelti pasitikėjimą ir garbę

Jūs išmoksite:

Teisingo bėgimo pradmenų

Apie tinkamų batų svarbą bėgimui

Kaip išvengti traumų ir saugiai treniruotis

Apranga – ką dėveti ir ko nedėvėti

Maitinimas – ką valgyti ir ko nevalgyti

Apie vandens svarbą

Bėgikų kalbos

Tempimo pratimų apšilimui ir po treniruotės

Ir dar daugiau!

Jūs gausite:

Pilną mokymo programą sveikam bėgimui suformuoti!

Palaikančią, padrąsinančią ir linksmą draugiją

Garbės ir atlikto darbo jausmą

Jums reikės:

Butelio vandens
Laikrodžio arba išmanaus telefono su programomis, kurias mes įdiegsime

Kada?


Veikia dušas!

Judesio analizės tyrimai ir bėgimo mokyklos kituose Lietuvos miestuose

Kiekvieną dieną gaudami paklausimus iš kitų Lietuvos miestų siūlome registruotis dėl judesio analizės pravedimo ir taisyklingo bėgimo grupių atidarymo. Susirinkus 20 žmonių grupei - atvyksime į bet kurį Lietuvos miestą pravesti judesio analizės tyrimus nr. 1, 2 arba 3. Taip pat suorganizuosime bėgimo mokyklą Jūsų mieste.
Atsiųskite savo e-laišką adresu: info@4active.lt ir mes su Jumis susisieksime ir pranešime apie atvykimą.

Brooks Ghost 6 - top choice!

Apie bėgimą rašo:

http://www.runnersworld.com/