Judesių analizė-?

Kas yra judesio analizė?

Medicinos, sporto, judėjimo srityse žmonių judėjimo analizė tapo labai svarbiu tyrimų ir diagnostikos rodikliu. Daugiau informacijos apie naudojamas technologijas, ieškokite judesio fiksacijos sekcijoje. Žmogaus judesio analizė gali būti suskirstyta į tris kategorijas: žmogaus veiklos atpažinimas, žmogaus judesių sekimas ir kūno (ar jo dalių) judesių analizavimas.

Žmogaus veiklos atpažinimas yra dažniausiai naudojamas vaizdo stebėjimo, konkrečiai judesių stebėjimo sistemose, saugumo tikslais. Dauguma stebėjimų šioje srityje remiasi metodais, kuriuose nekintama kūno padėtis yra statistiškai analizuojama ir palyginama su modeliuojamais algoritminiais judesiais. Šablono atitikimo metodas yra alternatyvus, kai statinės formos modeliai yra palyginimi su jau esamais prototipais.

Žmogaus judesio sekimas gali būti atliekamas dviejų ar trijų dimensijų erdvėje. Priklausomai nuo analizės tipo žmogaus kūno judesių amplitudes atvaizdavimas gali varijuoti nuo bazinio iki labai realistiško modelio. Stebėjimas remiasi atvaizdo detalių atitikimu tarp nuoseklių vaizdo įrašo kadrų, atsižvelgiant į tokius duomenis kaip pozicija, spalva, forma ir tekstūra. Krašto nustatymas gali būti atliekamas lyginant spalvą ir (arba) kontrastą tarp gretimų pikselių, specialiai ieškant trūkio vietų ar ženklių pokyčių [2] Trimatis stebėjimas iš esmės yra tas pats kaip ir dvimatis stebėjimas su papildoma erdvės plokštuma.

Kūno dalių judesio analizė yra labai svarbi medicinos srityje. Kūno laikysenos ir eisenos analizėje sąnarių lankstumas yra naudojamas stebėti kūno dalies padėčiai ir orietacijai nustatyti. Sporto dispanseriuose eisenos analizė taip pat naudojama optimizuoti atletų pasirodymams arba nustatyti judesius, kurie gali žoloti. Stebėjimo programinės įrangos, kuriai nereikia optinių žymenų, naudojimas yra ypač svarbus tose srityse, kur žymenų naudojimas gali trukdyti natūraliai judėti.

Sportiniai bateliai - kodėl?

Netinkamos avalynės nešiojimas yra pagrindinė susižalojimų priežastis tarp bėgikų. Per 5 kilometrų bėgimą Jūs apkraunate kojas/kelius/pėdas 400 tonų jėga! Tai prilygsta 1470 fortepijonams! Šis faktas pabrėžia būtinybę užtikrinti, kad jūsų avalynė suteiktų optimalią atramą ir paminkštinimą, tokiu būdu užkertant kelią nuo neišvegiamos raiščių, sąnarių ir sausgyslių žalos. Jūsų bėgimo bateliai turi biomechaniškai ir anatomiškai atitikti Jūsų pėdos formą ir bėgimo stilių.

Kodėl yra šis tyrimas svarbus?

Netinkamos avalynės nešiojimas yra pagrindinė susižalojimų priežastis tarp bėgikų. Per 5 kilometrų bėgimą Jūs apkraunate kojas/kelius/pėdas 400 tonų jėga! Tai prilygsta 1470 fortepijonams! Šis faktas pabrėžia būtinybę užtikrinti, kad jūsų avalynė suteiktų optimalią atramą ir paminkštinimą, tokiu būdu užkertant kelią nuo neišvegiamos raiščių, sąnarių ir sausgyslių žalos. Jūsų bėgimo bateliai turi biomechaniškai ir anatomiškai atitikti Jūsų pėdos formą ir bėgimo stilių. Būsimi testai išaiškins visą šią informaciją ir jums bus duotas batų modelių, idealiai jums tinkančių, sąrašas. Sėkmės judesių analizės metu ir smagumo randant puikius bėgimo bateliai Jums!

Ar man reikia skirtingų bėgimo batelių, net jei aš ir naujokas bėgiojant?

Nėra jokio skirtumo tarp batų pradedantiesiems ar profesonaliems bėgikams. Nesvarbu ar nubėgsite 10 km per savaitę, ar 100 km batai lieka svarbiausia aprangos dalimi! Profesionalūs, elitiniai bėgikai dažniausiai dėvi lengvus lenktynių batus, tačiau per treniruotes net geriausi bėgikai dėvi treniruočių batus. Labai svarbu, kad treniruočių batai atitiktų Jūsų biomechanines galimybes, pėdų formą ir Jūsų bėgimo stilių. Testai padės jums išsirinkti tinkamus batus.

Kaip ilgai galima dėvėti bėgimo batelius?

Kiek laiko galima dėvėti Jūsų batus, priklauso nuo daugelio veiksnių. Pirma batų paskirtis yra suteikti paminkštinimą. Pado centras paprastai pagamintas iš EVA, kuris praranda apie 35 % pirminio paminkštinimo jau po 500km. Tai paaiškina, kodėl dauguma bėgimo batelių taip pat turi papildomą, didesnio tankio, todėl ilgaamžiškesnę, paminkštinimo sistemą pado gale. Per tam tikrą laiką bato paviršius išsitampo, todėl netaisyklingi biomechaniniai judesiai gali paveikti eiseną. Vidutiniškai bėgimo batelių užteks nubėgti 1200-1500 kilometrų (šiek tiek mažiau didesnio svorio bėgikams). Todėl, jei planuojate nubėgti apie 30 kilometrų per savaitę, tai turėtumėte nusipirkti naują bėgimo batelių porą bent kartą per metus.
Bateliai yra gaminami iš skirtingų medžiagų ir pritaikyti skirtingoms varžyboms, todėl pvz. varžybiniai - lengvi bateliai asfaltui tarnaus trumpiau, nei sunkesni treniruočių bateliai bėgiojimui minkštu paviršiumi.
Žinoma, kad tranavimo laikas priklausys ir nuo jūsų svorio, kojų statymo technikos ir batelių priežiūros.

Koks yra įprastas bato pado raštas?

Batų pado raštas yra išorinis pėdos atspindys. Jei bėgdamas daugiausia minate kulną, tai išorinė ir galinė bato kulno dalis nusidėvi pirmiausia. Pirmiausia minant nuo pirštų pirmiausia nusidėvės priekinė bato pado dalis po padikaulių ir pirštakaulių sritimi, ypač po nykščiu. Jei pirmiausia priminama vidurinė pėdos dalis, daugiau nudėvima bato pado centrinė išorinio krašto dalis. Idealiu atveju visas bato kulnas nusidėvi vienodai ir iš kairės, ir iš dešinės pusės.

Ar iš bato kulno nusidėvejimo galima pasakyti ar mano bėgimas daugiau supinuojantis, ar pronuojantis (pado pasvirimas į išorę ar į vidų)?

Atsakymas: Ne!
Priešingai nei daugumos priimta, tačiau klaidinga nuomone, dauguma žmonių galvoja, kad pėdą atgręžiantys (supinuojantys) bėgikai, kurių pėda linksta į išorę po žingsnio, sudėvi daugiau išorinę pado dalį. Net stipriai pronuojantys (linkis į vidinę pusę) bėgikai, kurių pėda linksta į vidų, nenudėvi daugiau vidinio pado krašto. Pado atramai reikia dviejų pagrindinių taškų: išorinio kulno ir priekinės pėdos dalies.
Šie du taškai rodo, kur Jūsų batai dyla, nes per šiuos taškus pėda remiasi į paviršių, todėl tai bus tipinės nusidėvėjimo vietos.  

Kodėl verta turėti daugiau nei vieną porą bėgimo bateliai?

Visi bėgimo bateliai susidėvi. Tai priklauso nuo bėgiko svorio, pėdos tipo ir bėgimo stiliaus, kaip ir nuo dangos, ant kurios bėgiojama. Per tam tikrą laiką sumažėja batų paminkštinimo ir stabilizuojančiosios savybės. Jei Jūs dažnai bėgiojate (t. y. nubėgate daugiau kaip 30 kilometrų per savaitę), patartina kas kelias dienas keisti bėgiojimo batus, kad varijuotų raumenų ir skeleto sistemos apkrova, šiek tiek keičiant reguliarią pėdos – bato sąsają.  

Ar reikia skirtingų batų skirtingai dangai?

Nebūtinai, treniruočių bateliai tinka daugumai paviršių (nuo gatvės grindinio iki miško takelių). Tačiau, jei jūs dažnai bėgiojate bekele, tada patartina dėvėti "Trail" tipo batus, nes jie patvaresni dėl didesnio pado – žemės sukibimo ir sustiprintų siūlių.

Ar galiu naudoti savo bėgimo batelius sporto salėje arba per aerobikos užsiėmimus?

Batai įvairioms sporto šakoms skiriasi savo konstrukcija, medžiaga ar svoriu. Šie skirtumai yra skirti apsaugoti kojų dalis, kurios susiduria su didžiausia apkrova toje sporto šakoje. Bėgant kojos statomos viena priešais kitą, todėl bėgimo bateliai yra skirti šiam vienpusiam judesiui. Kitose sporto šakose, pvz., sporto salėje, aerobikoje ar lauko sportuose, daug daugiau šoninių judesių ir staigių sustojimų. Todėl tokie batai turi plokštesnį padą ir yra sunkesni ir tvirčiau laikantys pėdą.

Ar patartina turėti atskirus batus lenktynėms?

Profesionalams yra skirtas ypatingai lengvų batų tipas – vadinamieji “lenktynių bateliai”. Šie bateliai sveria daug mažiau nei standartiniai batai, todėl padidėja bėgimo efektyvumas. Kiekvienu 100 gramų lengvesnis batas sumažina energijos sąnaudas 1 %. Tačiau šie ypatingai lengvi lentynių batai nėra tinkami kiekvienam, nes jie suteikia mažiau atramos ir paminkštinimo, nei šiek tiek sunkesni treniruočių batai. Tik bėgikai vyrai, kurių svoris mažiau nei 85 kg, ir bėgikės moterys, kurios sveria mažiau nei 70 kg, turėtų apsvarstyti lenktynių batų dėvėjimą. Be to būtina, kad tokius batus dėvintys, bėgikai neturėtų jokių biomechaninių ar techninių nenormalumų.  

Koks paminkštinimas geriausias bėgimo bateliams?

Pagrindinė paminkštinimo bėgimo bateliuose funkcija yra sumažinti smūgio jėgą bėgimo metu. Per daug minkštas batas gali sukelti naturalų raumenų susilpnėjimą ir prastesnį pėdos padėties jutimą. Tinkamas batų paminkštinimas padidins bėgimo energijos vartojimo efektyvumą, nes mažiau raumenų reikia sumažinti smūgio jėgą. Batų paminkštinimas turėtų atitikti bėgiko kūno svorį.

Kokį efektą daro bėgimo batelių svoris?

Kiekvienu 100 gramų lengvesnis batas sumažina energijos sąnaudas 1 %. %. Tačiau šie ypatingai lengvi lentynių batai nėra tinkami kiekvienam, nes jie suteikia mažiau atramos ir paminkštinimo, nei šiek tiek sunkesni treniruočių batai. Todėl lenktynių bateliai netinkami bėgikams megėjams, kuriems paprastai reikia šiek tiek daugiau paminkštinimo ir atramos, palyginus su bėgikais profesionalais. Be to, lenktynių batai yra gerokai brangesni, nes jiems gaminti naudojamos ypatingai lengvos, tačiau jos negarantuoja tokio ilgaamžiškumo.

Turiu kelio problemų –kokių batų turėčiau ieškoti?

Prevencija yra geriau nei gydymas, todėl verta pasikonsultuoti su sporto gydytoju, kad išvengtumėte treniruočių trukdžių ir traumų, kurias dažniausiai sukelia netinkama avalynė ir nenustatyta biomechninė anomalija. Tai dažnai nutinka pradedantiesiems bėgikams, kurie patiria nestiprų kelio skausmą po ilgo nuolatinio judėjimo. Tai dažnai susiję su jūsų kojos ašimi ir (arba) su kelio sąnario sukimu. Tinkamos avalynės svarbiausias vaidmuo yra stabilizuoti kelio lenkimo judesius kojos statymo fazėje. Be to, specialūs ortopediniai padukai gali veiksmingai gydyti kelio sąnario problemas.

Ar minkštesnis batas suteikia didesnę apsaugą sausgyslėms?

Atsakymas: Ne! Nėra įtikinamų įrodymų, kad minkštesni batai apsaugo sausgysles ir sąnarius. Nors akivaizdu, kad tai pagerina dinaminį batų komfortą. Batų paminkštinimas turėtų atitikti bėgiko kūno svorį. Per daug minkšti batai gali sukelti naturalų raumenų susilpnėjimą ir prastesnį pėdos padėties jutimą.Kai pirksite batus turėtumėte pasirinkti modelį, kuris sunkiau leidžia sulenkti pėdą; Jūsų sąnariai Jums už tai padėkos ilgo bėgimo metu! Patarimas: jei batai “pliaukši” kai pėdos priekis pasiekia paviršių, Jums reikėtų pirkti batus su minkštesniu kulnu.

Ar bėgimas gali sukelti artritą (ar bėgimas žaloja sąnarių kremzles)?

Atsakymas neaiškus - tiek taip, tiek ir ne! Trūksta aiškių mokslinių tyrimų, kurie teigtų, kad bėgimas turėtų žalingą poveikį kremzlėms. Be to, yra žinoma, kad vidutinis aktyvumas skatina jos augimą ir atsinaujinimą, didinant maistinių medžiagų kiekį audiniui. Todėl, atsižvelgiant į šią informaciją reikėtų siekti saugoti sąnarius (a) nuo pernelyg varginančių treniruočių (t. y. derėtų treniruotis pagal savo galimybes) ir (b) užtikrinti, kad nė vienas sąnarys ar jo dalis yra perkrauti. Bėgimo technikos analizavimas, tinkamų batų ir ortopedinio vidpadžio dėvėjimas turėtų tai užtikrinti. To nepadarius gali išsivystyti artritas.

Kokių batų man reikėtų, jei turiu plokščią pėdą?

Turite plokščias pėdaas? Jei atsakymas į šį klausimą yra “taip”, tada Jūsų batai turėtų turėti papildomą priekinės pėdos dallies paminkštinimą. Tai padės apsaugoti jautrias padikaulių galvas. Beveik visi bėgimo bateliai, ypač kainuojantys daugiau nei 300 Lt turi papildomų anksčiau minėtų paminkštinimo elementų. Patarimas: Jei vis dar jaučiate skausmą padikaulių galvų srityje, nepaisant papildomo paminkštinimo, Jūs turėtumėt dėvėti specialų ortopedinį vidpadį.  

Kokius batus turėtų dėvėti žmonės su per didele pėdos pronacija (linkiu į vidų)?

50 % visų bėgikų turi pronaciją pėdos statymo metu. Batai, kurie turi papildomą atramą po pėdos skliautu, turėtų sumažinti per didelį įlinkį, ribodami per didelę pėdos pronaciją.  

Kokią naudą duoda ortopediniai vidpadžiai?

60 % bėgikų naudoja specialius vidpadžius. Ortopediniai vidpadžiai yra ypač veiksmingi didinant pėdos funkcijų efektuvumą ir avalynės komfortą, taip pat gerinant Jūsų bėgimo techniką ir pėdos orientaciją. Tačiau būtina suprasti, kad ortopediniai vidpadžiai nėra tinami kiekvienam. Kaip ir avalynė, šia vidpadžiai turi atitikti Jūsų individualias statines ir biomechanines savybes. Todėl, pasitarkite su sporto gydytoju ar jūsų pardavėju dėl asmeninio specialaus ortopedinio vidpadžio testo pabaigoje.

Kada aš turėčiau dėvėti ortopedinius vidpadžius?

Jeigu Jūs atsakėte teigiamai į du, ar daugiau šių klausimų, tada būtų verta apsvarstyti dėvėti vidpadžius. Jūsų pediatras/sporto gydytojas gali paskirti geriausiai Jums tinkantį ortopedinį vidpadį. Vidpadžio kainą kai kada padengia jūsų sveikatos draudimas:
Ar bėgant jaučiaute lyg pėda “įlinksta į vidų”?
Jaučiate skausmą pėdoje, Achilo sausgyslėje, kulne, kelyje ar klubuose po bėgimo tą pačią arba sekančią dieną?
Ar jau turėjote čiurnos ar kelio sąnario operaciją?
Ar jūs dažnai nikstelite čiurną bėgdami?
Ar jaučiate kojos pirštų ar pėdos tirpimą?

Kuo svarbi judesių analizė?

Nemažai bandymų/tyrimų pateikia svarbią informaciją apie Jūsų individualią biomechaniką ir bėgimo stilių. Šios žinios gali būti panaudotos saugant Jus nuo sužalojimų, šalinant trūkumus tinkamais batais/vidpadžiais ir (arba) specialiais treniruočių pratimais. Tolesnė analizė parodys Jūsų statinę anatominę (laikysenos ir kt.) analizę; judesių analizė ir konsultacijos kartu su rekomendacijomis dėl tinkamos avalynės aiškiai nurodys, kaip galite pagerinti savo bėgimo techniką.

Kaip renkamės avalynę?

Pavasarį daugelis ima ieškoti ne tik patogių sportinių batelių, bet ir avalynės kasdienai ar šventei. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir mažiausiųjų. Parinkti tinkamą vaikišką avalynę ne taip jau paprasta. Kiekvieno žmogaus pėda – unikali, tad nuo mažų dienų nešiojant netinkamus batus žalojami kelių, klubų sąnariai ir kitos už judėjimą atsakingos kūno dalys. Daugelis suaugusiųjų, rinkdamiesi avalynę, vis dar nekreipia dėmesio į batų patogumą, pado kokybę, apkrovą, tenkančią sąnariams. Tad šįkart su podiatru Vilmantu Aušra kalbamės apie batus.
Ar keičiasi žmonių požiūris renkantis batus? Gal žmonės dažniau susimąsto, kad kiekvieno pėda – individuali?
Masinio domėjimosi tuo, „kokia avalynė tinka būtent mano pėdai“, dar nėra. Kiekvienam reikėtų suvokti, dar prieš perkant bet kokią avalynę (skirtą laisvalaikiui, darbui, pobūviui ar sportui), kuo vieni batai skiriasi nuo kitų ir kaip teisingai pasirinkti labiausiai tinkančią, sveikatai nekenkiančią avalynę. Dažnai žmogus nujaučia, matuodamasis avalynę parduotuvėje, kurie batai patogesni, kurie ne tokie patogūs, bet norint išsirinkti tiksliai pėdą atitinkančią avalynę rekomenduočiau apsilankyti Judesio analizės laboratorijoje.
Kodėl ypač svarbu atidžiai rinkti avalynę vaikams?
Išrinkti vaikui batus – nelengva užduotisVaikų pėdos dar formuojasi, tad parinkus mažyliui neteisingą avalynę galima jam „nupirkti“ ligą visam gyvenimui. Kaip ir suaugusiojo, vaiko pėda taip pat turi savų ypatybių, kurias žinant, galima parinkti tinkamą, pritaikytą individualiai pėdai (taigi ir kojoms bei stuburui) avalynę.
Ištyrus vaiko pėdą, jos tipą, kiekvienoje parduotuvėje galėsite išsirinkti ne tik patogią, bet ir gražią (kas, matyt, svarbu daugeliui mamų) avalynę, pritaikytą pėdos tipui. Taip pat ir teisingų vidpadžių pritaikymas gali pagerinti avalynės atitikimą individualiam kojos tipui.
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį moterims, besirenkant aukštakulnius batelius?
Aukštakulniai – skaudi tema, todėl klausimą reikėtų formuluoti taip: kurią blogybę pasirinkti iš daugybės galimų? Net ir tokiu atveju pėdos tyrimai gali padėti sušvelninti situaciją. Atlikus analizę, galima išsirinkti mažiausiai pėdą traumuojančią avalynę. Vėlgi reikėtų pasirinkti pėdai tinkamą avalynės pado tipą, galima naudoti specialius aukštakulniams batams pritaikytus vidpadžius ir, žinoma, reguliariai atlikti raumenų ir sausgyslių stiprinimo pratimus. Tuomet aukštakulnių avėjimas darys mažiau žalos ir greičiausiai neliks liekamųjų reiškinių.
Pagal kokius kriterijus rinktis batelius sportui?
Sportiniai bateliai skirstomi pagal sporto ar veiklos rūšį, nes kiekvienoje sporto šakoje žmogus atlieka skirtingus judesius. Taigi sportiniai bateliai ir turėtų būti pritaikyti konkrečiai sporto rūšiai. Todėl bėgimo bateliai yra suformuoti visiškai kitaip nei krepšiniui ar futbolui skirta avalynė. Ėjimo bateliai vėlgi skiriasi nuo bėgimo, nes apkrovos tenka vis kitoms pėdos vietoms. Todėl jei renkatės sportinius batelius, nes ruošiatės pradėti lankyti krepšinio treniruotes ar žaisti tenisą, ieškokite būtent tai sporto šakai pritaikytų batelių. O tada jau iš jų rinkitės tinkančius būtent jūsų pėdoms.
Taigi vėl grįžtu prie minties, kad būtina žinoti savo pėdos ypatumus ir prašyti pardavėjo-konsultanto, kad jis parinktų jūsų pėdos tipui tinkančią avalynę. Jeigu pardavėjas neišmano šios srities ir pasakoja jums tik apie batelių technologijas, vadinasi, jis siūlo batelius pagal gamintojo sukurtas technologijas, o ne pagal jūsų individualią pėdą. Tokiu būdu įsigyti bateliai gali žaloti jūsų pėdas, kojas ir stuburą (žinoma, pasitaiko ir laimingų sutapimų, kai siūloma avalynė atitinka pirkėjo pėdą).  
Tokie kriterijai, kaip lengvumas ir lankstumas, iš esmės nėra tinkamas batelių apibūdinimas, nes svorio sumažinimas 50–100 g gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Lengvesni bateliai gali didinti kojos nukrypimą ar kelio apkrovą. Kai išsirinksite pėdos tipui tinkamą avalynę, tik tuomet kreipkite dėmesį į kitus parametrus: batelių dizainą, spalvą. Juk svarbiausia – patogumas. Pėdos jums tikrai atsidėkos ilgu tarnavimu be skausmų! 

Ar tiesa, jog netinkamai parinkta avalynė – pagrindinė kojų skausmo priežastis? 

Kojų skausmo priežasčių gali būti labai daug, todėl kiekvieną skausmo atvejį reikėtų nagrinėti atskirai. Praktika rodo, kad parinkus teisingą avalynę pėdų ir kojų skausmą galima sumažinti. Svarbu pripažinti, kad vien avalynė gali ir neišspręsti problemų. Jeigu žmogaus raumenys, sąnariai jau yra neteisingai susiformavę visoje kinematinėje sistemoje, gali prireikti kineziterapeuto pagalbos, kad būtų pašalinta skausmo priežastis. O atstačius kinematinės sistemos būklę reikėtų avėti tik tinkamai parinktą avalynę su tinkamais vidpadžiais. 

Kaip išsirinkti tinkamus batus? 5 patarimai

1. Avalynės matavimasis ir tyrimai laboratorijoje. Pirkti batus internetu labai rizikinga. Galite suklysti ne tik dėl dydžio, bet ir dėl batų patogumo. Įvertinti batų tinkamumą pėdai vien tik matuojantis avalynę parduotuvėje taip pat gana sunku. Dažniausiai tik kurį laiką panešiojus batus paaiškėja, ar jie patogūs, ar neveržia, nespaudžia, netrina, kokia apkrova tenka pėdai, keliams ir pan. Deja, bet tam tikrus rodiklius galima nustatyti tik išsityrus laboratorijoje.

2. Natūralios medžiagos. Lietuva – lietingas kraštas, tad renkantis natūralią odą reikėtų atsižvelgti į tai, kad avalynė gali greitai susidėvėti. Rinkitės ne šlifuoto paviršiaus ar zomšos, bet specialia plėvele dengtos odos gaminius. Šaltuoju metų laiku rekomenduotina rinktis avalyne su natūralaus kailio, vilnos pamušalu. Norint sulaikyti šilumą, papildomai galima naudoti vidpadžius.

3. Avalynės siūlės ir padas. Įvertinkite siūles – ar jos iš tiesų siūtos, ar klijuotos, siūlų kokybę, pado išvaizdą, plonumą, lankstumą, tvirtumą. Šaltaisiais metų laikais rinkitės avalynę su sintetinio pluošto medžiagų (pavyzdžiui, vulkanizuotos gumos) padu, nes natūralus padas žiemą ar rudenį greičiau dyla, ima praleisti vandenį, praranda estetinį vaizdą.

Jei norite patikrinti, ar batų padas turi protektorių, perbraukite pirštu per padą. Jei jausite pasipriešinimą, greičiausiai su tokia avalyne žiemą neteks slysčioti slidžiomis gatvėmis.

4. Batų dydis. Pėdos ilgis matuojamas milimetrais žmogui stovint, nuo kulno iki didžiųjų pirštų. Batai turi būti apie pusę centimetro didesni nei pėdos ilgis.

5. Išvaizda. Žinoma, daugelis renkasi batus pagal grožį, neretai atsižvelgia ir į kainą. Vis dėlto reikėtų nepasiduoti impulsyviam norui pirkti ir kiek ilgiau pasivaikščioti parduotuvėje avint naujus batus. Jei jaučiate, kad kažkas lyg ir ne taip, neįtikinėkite savęs, kad batai prasinešios ar koja ilgainiui prisitaikys. Avalynė turi tarnauti jums ir jūsų sveikatai, o ne atvirkščiai.

Sėkmės išsirenkant tinkamus batus!

straipsnis paruoštas ir publikuotas kartu su www.medguru.lt

Didžiausias pasirinkimas  avalynės ir drabužių parduotuvėje
4active.lt

4active_banner

Registracija į asmenininę judesio analizę

Užsiregistruok dabar

Registracija...